Gerendás Péter költészetnapi zenés estje

„Az esti tenger álmodó borán
úgy ring a bárka mint a kormorán.
A parton állok. Szemem várva vár
egy mosolyt onnan, hol a bárka jár.
Kék árbocán, mely sápadt mint az ón
fürtös mimózák csüggnek hervadón.
Ruházatáról sejtem meg: ez ő.
Kezében leng a selyem legyező.
Egy rózsát ejtek el a víz felett,
amit a tenger erre-arra vet,
s talán, ha este fordul majd a szél:
a rózsaszál a kék bárkához ér.”
Faludy György csodálatos strófájának megszólaltatásával (címe: Kínai vers: A rózsabárka) csapott a húrokba A folytatásért kattintson fent, a "tovább"-ra. elő-költészetnapi estjén a vendégművész, majd egymás után dalolta magyar költők általa megzenésített verseit, de az Irodalmi Nobel-díjas Bob Dylan Knockin' on Heaven's Door című nótáját is bevette a műsorba. Újdonságként a gitár mellett egy hang nevű (ez berni német nyelven kezet jelent)  ütős instrumentumon is játszott. A XXI. századi svájci találmány két acél gömbszeletből áll, és simogatással, illetve az ujjbegyek, a tenyér érintésével hárfára vagy harangra emlékeztető, nagyon kellemes hangot hallat. Beszámolt pekingi turnéjának élményeiről is, és megmutatta a közönségnek, hogy miként szól a dala kínai nyelven.