Irány a Molnár C. Pál Múzeum

A Gellérthegy oldalában található Molnár C. Pál műteremmúzeumba látogatott a könyvtár baráti köre. Az  1894-től 1981-ig élt, változatos témában, technikával és stílusban alkotó festőművész ötven éven át a Ménesi út 65. szám alattii villában lakott és hozta létre műveit. Éva nevű fiatalabb lánya 1984-ben családi gondozású magánmúzeumot nyitott itt, ahol a művek a születésük helyén láthatók. A szinte még festékszagot árasztó helyiségekben a művész unokája, Csillag Péter kalauzolta a látogatókat.