Itt járt Parti Nagy Lajos, alias Sárbogárdi Jolán

Még a szoba padlóján is szanaszét hevernek a kéziratok. Tulajdonosuk ide-oda rakja, rendszerezi őket.  Így készült Parti Nagy Lajos Szódalovaglás című kötete még a számítógépes korszak előtt. Legutóbbi prózaválogatásakor már „csak” laptopja fájljai között kellett keresgélnie. Ez a Félszép című könyv az író elmúlt negyed század alatt újságokban megjelent tárcáit, publicisztikáit tartalmazza, kivétel nélkül a köz- és magánérzet – az adott pillanatban – aktuális viszonyait láttatja. A folytatásért kattintson fent, a "tovább"-ra.
Ezenközben megjelent tőle többek között a Hősöm tere, a Grafitnesz, A fagyott kutya lába, Az étkezés ártalmasságával is foglalkozott és a Fülkefor meg a Fülkeufória  vidékéről is mondott mesét, valamint 2017-ben újra bravúros verseskötettel jelentkezett. Ezért is lepődhetett meg még a szerzőt kérdező Murányi Gábor újságíró is, hogy Parti Nagy legmaradandóbb alkotói élménye egy lányregény, A test angyala, amelyet Sárbogárdi Jolán álnéven jelentetett meg, de hamar lebuktatta magát. Egy szombaton írta le az első mondatot, könnyedén vette a „lányos” stílust, arra persze erősen figyelt, hogy egyik szereplő se haljon meg kétszer. Másnap este pontot tett a 45 oldalas regény végére. Jelentős teljesítmény ez még az olyan nagy nyelvbűvésztől is, mint amilyen a könyvtár mostani Kossuth-díjas vendége.