Péterfy-Novák Éva, az Egyasszony női sorsokról vallott

Ötvenéves is elmúlt, amikor saját történetéből megalkotta első regényét, az Egyasszonyt. A blogként indult könyv a fogyatékossággal született, mindössze hét évet élt első gyermekét gyászoló anya és a bántalmazott nő sorsát mutatja meg - testközelből, megrendítően. A regény alapján monodráma is született, A folytatásért kattintson fent, a "tovább"-ra. amelyet folyamatosan műsoron tartanak Tenki Réka alakításában. Az író azóta a konfliktusos nő-férfi kapcsolatról kötetnyi novellát adott közre A rózsaszín ruha címmel, amellyel kapcsolatban a beszélgetés alatt életközeli háttér-információkat is megosztott a közönséggel. Beszélt negyedik férjével, Péterfy Gergely íróval Kínában tett útjaik tapasztalatairól. Ezek nyomán közös könyvük is született. Az Egyasszony szerzője nemrég fejezte be szexuális zaklatásról írt regényét, amely nemsokára megjelenik.