Vizit Ady és Csinszka közös otthonában

Három dologtól tiltotta felesége Ady Endrét, miután 1917 őszén beköltöztek Veres Pálné utcai otthonukba, amely furcsa módon a költő első és egyben utolsó lakása volt. Tiltotta férjét Boncza Berta a nőktől, az italtól és a sajtótól, mert a hírek felzaklatták a súlyosan beteg Adyt. A cselédlány azonban titkon ellátta napilapokkal, amelyből néhány ott fekszik ma is Ady szobájának vendégágyán, A folytatásért kattintson fent, a "tovább"-ra. a Petőfi Irodalmi Múzeum által 1977-ben berendezett lakásmúzeumban. A XX. század elején modernnek számító polgári otthonba kaphatunk itt bepillantást. A központi fűtéses házban lift működött, a lakásban fürdőszobát alakítottak ki, és bevezették a telefont. A személyes tárgyakhoz, a családi fotóalbum képeihez, a képzőművész kortársak által festett alkotásokhoz külön történeteket fűzött a tárlatvezető. A költő és édesanyja közötti kapcsolatot például Ady Lajosné könyvéből vett idézettel szemléltette. „Édes”  reggelente odaült hazalátogatott felnőtt fia ágya szélére, halk beszélgetés indult meg közöttük, az anya „ezalatt fogta Endre kezét, s mivel az »csúzos volt«, dörzsölte, masszírozta. Valamit tennie kellett érte, valami módon babusgatnia… Ilyenkor övé lett újra, úgy, mint gyermekkorában, amikor mindent ráhagyott, és csak kényeztette, dédelgette.”